APLIKACJA MOBILNA GŁÓWNEGO INSPEKTORATU OCHRONY ŚRODOWISKA „JAKOŚĆ POWIETRZA W POLSCE”

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w ramach realizacji projektu „Wzmocnienie systemu oceny jakości powietrza w Polsce w oparciu o doświadczenia norweskie" finansowanego ze środków mechanizmu finansowego europejskiego obszaru gospodarczego 2009-2014 w ramach programu operacyjnego Pl03 „Wzmocnienie monitoringu środowiska oraz działań kontrolnych" opracował aplikację mobilną na telefony komórkowe pn. „Jakość powietrza w Polsce" (Link do portalu).

Aplikacja uruchomiona została w grudniu 2015 roku i jest dostępna za darmo w sklepie Google Play na smartfony z systemem Android (Link do aplikacji) oraz w sklepie Apple Store na smartfony z systemem iOS (Link do aplikacji).

Czytaj więcej...

Zakończenie realizacji projektu inwestycyjnego

W dniu 29.04.2016 r. Operator Programu, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaakceptował raport końcowy z realizacji projektu „Wzmocnienie potencjału technicznego Inspekcji Ochrony Środowiska poprzez zakup urządzeń pomiarowych, wyposażenia laboratoryjnego i narzędzi informatycznych" dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego PL03 „Wzmocnienie monitoringu środowiska oraz działań kontrolnych" ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009 – 2014.

Wydłużenie realizacji projektu eksperckiego

Po uzyskaniu zgody Darczyńców i Operatora Programu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wydłużenie do 30.04.2017 r. terminu realizacji projektu, w dniu 18.04.2016 r.podpisano aneks w sprawie realizacji projektu „Wzmocnienie systemu oceny jakości powietrza w Polsce w oparciu o doświadczenia norweskie".

Czytaj więcej...